سیکا؛ سامانه یکپارچه کسب و کار

استاندارد ایزو 38500 ویرایش 2015

استاندارد ایزو 38500 ویرایش 2015
هدف ایزو 38500 ارائه ساختاری از اصول برای مدیران (شامل مالکان، اعضای هیئت مدیره، مدیران، شرکا و مدیران ارشد) است تا در هنگام ارزیابی، هدایت و نظارت بر استفاده از فناوری اطلاعات در سازمان‌های خود استفاده کنند.

این استاندارد ساختاری برای حکمرانی مؤثر فناوری اطلاعات فراهم می‌کند تا به آن‌هایی که در بالاترین سطح سازمان‌ها هستند کمک کند تا تعهدات قانونی، مقرراتی و اخلاقی خود را در مورد استفاده سازمان‌هایشان از فناوری اطلاعات درک کرده و انجام دهند. دامنه استاندارد ارائه اصول راهنما برای مدیران سازمان ها در مورد استفاده موثر، کارآمد و قابل قبول از فناوری اطلاعات در سازمانشان است.
چرا مدیریت فناوری اطلاعات مهم برای شما است؟

ایزو 38500 به نهادهای حاکم کمک می‌کند تا اطمینان حاصل کنند که استفاده از فناوری اطلاعات به عملکرد سازمان کمک می‌کند. بنابراین، با برآوردن الزامات ایزو 38500، سازمان‌ها قادر به نظارت بر استفاده از فناوری اطلاعات، اطمینان از تداوم و پایداری کسب و کار، تراز کردن فناوری اطلاعات با نیازهای تجاری و اطمینان از پیاده‌سازی و بهره‌برداری مناسب از دارایی های فناوری اطلاعات هستند.

علاوه بر این، اخذ 38500 به‌شما کمک می‌کند تا تخصص و دانش لازم را برای حمایت از سازمان‌ها در ایجاد، پیاده‌سازی و بهبود مستمر مطابق با اصول تعیین شده توسط این استاندارد به‌دست آورید.

همچنین شما را قادر می‌سازد تا مهارت‌های لازم را برای مدیریت ریسک‌ها، تشویق به بهره‌برداری از فرصت‌ها و و سیستم‌های فناوری اطلاعات کسب کنید. این استاندارد به شما امکان می‌دهد استراتژی کسب و کار را درک کنید و آن را با استراتژی فناوری هماهنگ کنید و به شرکت در مورد بهترین شیوه های حاکمیت فناوری اطلاعات مشاوره دهید.

با روند رو به افزایش فعلی نیازها برای کارکنان واجد شرایط‌تر، سازمان‌ها فرصت های شغلی بزرگی را به افرادی که گواهینامه و تجربه مناسب دارند ارائه می دهند.
مزایای اخذ ایزو 38500 – مدیریت فناوری اطلاعات

با تبدیل شدن به یک متخصص دارای گواهینامه ایزو 38500، شما این فرصت را خواهید داشت که:

    سرمایه‌گذاری‌های فناوری اطلاعات را به‌درستی مدیریت کنید
    عملکرد سازمان را بهبود دهید
    حاکمیت پروژه را بهبود دهید
    موقعیت رقابتی سازمان را بهبود دهید
    خطرات فناوری اطلاعات را به حداقل برسانید
    از نرخ موفقیت پروژه بیشتر اطمینان حاصل کنید


0 نظر

ارسال پیام

سیکا؛ سامانه یکپارچه کسب و کار

سیکا؛ سامانه یکپارچه کسب و کار سیکا؛ سایه‌سار کسب و کار شما

با تایید این پیام، با سیاست حفظ حریم خصوصی و استفاده از کوکی های ما موافقت می کنید.